Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza na (anty)konferencję w innowacyjnej formule Open Space Technology „Współtworzenie czy zlecenie? Kreatywne przepływy biznesu i kultury”. Wydarzenie odbędzie się online 3 listopada 2020 r. w godz. 10-13.
Zapraszamy do otwartej rozmowy o tym jak budować udaną współpracę pomiędzy branżą kreatywną a podmiotami kultury. Podczas spotkania podejmiemy ważne, zgłoszone przez uczestników tematy.
3 listopada 2020 między godz. 10:00 a 13:00 chcemy wymienić się z Wami spostrzeżeniami, dylematami, pomysłami, marzeniami, dobrymi praktykami. Będziemy zarówno budować więzi, jak i wspólnie szukać rozwiązań oraz planować działania, związane z innowacyjnymi projektami, realizowanymi we współpracy z sektorem kreatywnym.
Kogo zapraszamy?
Zapraszamy przedstawicieli branży kreatywnej, twórców niezależnych, badaczy. Liczymy na obecność przedstawicieli instytucji kultury, w tym szczególnie dyrektorów, specjalistów ds. zamówień publicznych, promocji i marketingu, pozyskiwania środków zewnętrznych. Niezwykle ważny jest dla nas głos przedstawicieli jednostek finansujących i organizujących instytucje kultury. Mamy nadzieję, że zobaczymy i usłyszymy się z osobami tworzącymi NGO, szczególnie tymi działającymi w obszarze edukacji, kultury i sztuki.
Korzyści z udziału
- Wniesiesz swój ważny głos do dyskusji na tematy związane ze wszystkimi aspektami współpracy pomiędzy biznesem kreatywnym a podmiotami kultury,
- Jeśli zechcesz, przedstawisz i przedyskutujesz swój pomysł, marzenie, wyzwanie, rozwiązanie i poznasz inne,
- Poznasz osoby z różnych środowisk i miejscowości,
- Będziesz częścią społeczności, której zależy na dobrych relacjach i efektywnej współpracy szczególnie w zakresie innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie rozwiązań dla kultury i edukacji,
- Zyskasz nowe siły do działania, dostaniesz zastrzyk pozytywnej energii,
- Doświadczysz, jak działa innowacyjna formuła Open Space Technology,
- Refleksje i konkluzje z dyskusji staną się częścią przygotowywanego przez Mazowiecki Instytut Kultury raportu badawczego, który w grudniu b.r. będzie bezpłatnie dostępny na stronie internetowej Instytutu.
Czym jest Open Space Technology Online?
Open Space to niezwykle merytoryczna, innowacyjna formuła spotkań. Po wprowadzeniu przez facylitatora w zasady wydarzenia każdy z uczestników może zgłosić swój temat do rozmowy. Osoby, którym temat ten jest bliski, spotykają się we wspólnej onlinowej przestrzeni, by wymienić się doświadczeniami, refleksjami, pomysłami. W każdym pokoju dyskusji wspólnie tworzymy raport, po który mogą sięgnąć także Ci, którzy w spotkaniu nie uczestniczą. Pokoje do dyskusji można swobodnie opuszczać i włączać się w inne rozmowy. W trakcie wydarzenia poznajecie uczestników z różnych miast, innych obszarów działań. Open Space to pole do naturalnego sieciowania. Tego typu wydarzenie to szansa na wyjście poza schemat konferencji i pułapek środowiskowych spotkań. W trakcie Open Space angażujemy się w dyskusje na istotne dla nas tematy i wspólnie wypracowujemy rozwiązania.
Tak o OST opowiada Ola Chodasz, facylitatorka naszego wydarzenia:
Zachęcamy również do wysłuchania podcastu na temat OST:
Nie obawiajcie się technicznych komplikacji - platforma, na której odbędzie się spotkanie jest intuicyjna, a Ola Chodasz i Marcin Świerczyński wprowadzą Was w jej działanie. Zadbajcie o stabilne łącze internetowe, spokojne miejsce do rozmowy, komputer z kamerą i słuchawki. Na początku spotkania przedstawimy dokładny przebieg i najlepsze sposoby na maksymalne skorzystanie ze spotkania.
Dostępność
Osoby, które chciałyby skorzystać z tłumacza Polskiego Języka Migowego proszone są o zgłoszenie tej potrzeby na adres mailowy a.wozniak@mik.waw.pl do dnia 28 października.
Kto prowadzi?
- Magdalena Ulejczyk – dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury
- dr Magdalena Ochał – badaczka, opiekunka merytoryczna projektu „Sektor kreatywny a podmioty kultury. Formy i metody współpracy”,
- Ola Chodasz – trenerka, facylitatorka, specjalistka Open Space Technology, która wprowadzi nas w zasady Open Space Technology,
- Marcin Świerczyński – facylitator, trener, który zadba o techniczne aspekty spotkania.
- Zespół projektu „Sektor kreatywny a podmioty kultury. Formy i metody współpracy”: Katarzyna Głodowska (Mazowiecki Instytut Kultury), Agata Grzybowska (Mazowiecki Instytut Kultury), Radosław Lubiak (Mazowiecki Instytut Kultury), Natalia Roicka (Mazowiecki Instytut Kultury), Maciej Pajączkowski (Mazowiecki Instytut Kultury), Monika Rejtner (Mazowiecki Instytut Kultury), Magdalena Różycka (Kolektyw Badawczy), Anna Woźniak – koordynatorka zespołu projektowego (Mazowiecki Instytut Kultury), Natalia Zdrojewska (studentka IKP UW).
Rejestracja
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Link do platformy prześlemy w odpowiedzi na Twoje zgłoszenie. Liczba miejsc jest ograniczona.
Finansowanie
Wydarzenie jest częścią projektu „Sektor kreatywny a podmioty kultury. Formy i metody współpracy” realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury oraz dotacji z Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Współpraca
Projekt realizuje Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy z Kolektywem Badawczym, Instytutem Kultury Polskiej UW, Małopolskim Instytutem Kultury, Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku, Parkiem Kultury w Bydgoszczy, Fundacją Rozwoju „Dobre Życie”.