Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza dzieci ze szkół podstawowych na program zajęć edukacyjnych z zakresu wiedzy o sztuce i jej różnych dziedzin. Wykłady i warsztaty prowadzić będą zaproszeni eksperci, wykładowcy akademiccy, profesorowie, znawcy tematu i sami artyści.
Na wykładach Dziecięcego Uniwersytetu Sztuki opowiemy i pokażemy: co nie jest sztuką, a co jednak jest? Jak kreatywnie bawić się słowem? Wyruszymy w pasjonującą podróż dookoła globu. Porozmawiamy o najsłynniejszych światowych zabytkach i dziełach architektury. Zbudujemy most i sprawdzimy czy się nie zawali! Weźmiemy udział w warsztatach bębniarskich i muzykoterapii. Popracujemy także nad emocjami i oswojeniem stresu.
Dla kogo?
Będziemy uczyli studentów w wieku od 6 do 14 lat, a wykładowcami będą prawdziwi profesorowie akademiccy, eksperci i artyści, m.in. Katarzyna Witt, Magdalena Glapińska, Magdalena Kizinkiewicz, dr Tomasz Stawiszyński, Czesław Mozil, Martyna Sojka. Naszą ofertę przygotowaliśmy dla tych, którzy pragną pogłębić wrażliwość na sztukę i wzmocnić kompetencje miękkie i oczywiście dobrze się bawić!
Organizacja zajęć
- Zajęcia rozpoczną się 2 października 2022 r. uroczystym wręczeniem indeksów. Rok akademicki trwa 9 miesięcy.
- Słuchacze podzieleni na dwie grupy 6-9 lat i 10-14 lat, będą spotykali się raz w miesiącu, w soboty lub niedziele.
- Każdy jednodniowy zjazd poprzedzi wykład, a potem w grupach rozpoczniemy praktyczne warsztaty artystyczne.
- w nawiązaniu do tematów poruszanych na wykładach będziemy polecali wystawy, spektakle oraz inne wydarzenia artystyczno-kulturalne.
Zapisy
Aby stać się studentem/ką Dziecięcego Uniwersytetu Sztuki wystarczy wypełnić online Formularz zgłoszeniowy. Formularz w imieniu dziecka wypełniają jego rodzice/opiekunowie. Rekrutacja jest już otwarta.
Formularz dostępny pod poniższym linkiem:
Odpłatność i Regulamin
- Za cały rok akademicki – 1 350 zł;
- Za I semestr – 640 zł; za II semestr – 800 zł;
- Za miesiąc (przez 9 miesięcy) – 160 zł.
Regulamin dostępny jest pod poniższym linkiem:
Dostępność
Zajęcia mogą odbywać się z tłumaczeniem na polski język migowy i z użyciem pętli indukcyjnej. Zainteresowanych opiekunów dzieci prosimy o kontakt z koordynatorką projektu co najmniej na 7 dni przed spotkaniem.
Kontakt: Koordynator projektu Milena Szabelewska m.szabelewska@mik.waw.pl tel. 22 58 64 265.
Więcej na www.mik.waw.pl