Rafa koralowa to podwodne skały zbudowane z koralowców i wapiennych szkieletów ukryte w południowych oceanach. Mienią się wszystkimi kolorami świata, zaskakują fakturą, budową i dziwnymi mieszkańcami. Podobnie jest ze światem owadów, pajęczaków, mchów i porostów, jaki niezauważony istnieje na pniach, kamieniach i murach Warszawy. Lupka, koniecznie z podświetleniem, i uważni przewodnicy (Sylwia i Michał) pomogą Wam go zobaczyć i docenić.
Spacer przyrodniczy: Rafa koralowa - 25 lutego
Lutowy spacer poprowadzą:
Sylwia Stano - Literaturoznawczyni i doktor kulturoznawstwa. Przewodniczka po Kampinoskim Parku Narodowym. Autorka reportażu „Oto jest Kaśka”, książki dla dzieci „Ada, to wypada" oraz kampanii społecznej „Czytaj! Zobacz więcej”. Ukończyła pierwszą edycję Szkoły Ekopoetyki i w duecie z Michałem Książkiem prowadzi wycieczki jako „Lipa warszawska".
Michał Książek - Poeta, reportażysta, kulturoznawca, inżynier leśnik i ornitolog. Nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2014 w kategorii eseistyka za książkę „Jakuck. Słownik miejsca”. Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2015 w kategorii debiut roku za „Naukę o ptakach”. Za ten tom był również nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Za reportaż „Droga 816" nagrodzony Nagrodą Literacką Gdynia 2016 w kategorii esej.
Spacer jest częścią cyklu Spacery z Elektra przewidzianego na rok 2023. Każdy spacer zaczynać się będzie lub kończyć w przepięknych i klimatycznych wnętrzach Mazowieckiego Instytutu Kultury. Podczas zaplanowanych na każdy miesiąc spotkań poznamy rozebraną Warszawę, odnajdziemy rafę koralową w stolicy, poszukamy puszczyka w Parku Saskim, przytulimy się do drzew, dowiemy się co w trawie piszczy i jak brzmią okolice Hali Mirowskiej. Będziemy chodzić po dachach i ze swoimi pupilami, a na koniec przekonamy się czym pachniała zimowa Warszawa. Wszyscy, którzy spacerować będą z Elektrą regularnie otrzymają upominek.
Informacje o cyklu na www.mik.waw.pl oraz zapisy: elektra@mik.waw.pl