Zapraszamy na dobrostanowy wyjazd dla animatorek i animatorów kultury! W tym roku odpoczynkowi towarzyszyć będą trzy perspektywy: emocje i wiedza, ciało i ruch, botanika i twórczość.
15-17 lipca, Trębki Nowe (niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego)
Dla kogo są te warsztaty?
Dla animatorek i animatorów kultury działających w woj. mazowieckim, które_rzy chcą poćwiczyć troskę o siebie w świecie poprzez kontakt z emocjami, ciałem w ruchu, twórczością i we wspólnocie doświadczeń z innymi. Spotkamy się w kameralnej grupie. Zaprosimy 15 osób, zdecydowanych i zmotywowanych do udziału w warsztatach. Pierwszeństwo będą miały te osoby, które nie brały udziału w cyklu warsztatowym „Dobry to stan” w 2022 i 2023 roku.
Zapewniamy:
- minimum 10 miejsc dla osób działających poza m.st. Warszawą i maximum 5 miejsc dla osób działających w Warszawie,
- nocleg w dwuosobowych pokojach z łazienką,
- wegetariańskie wyżywienie,
- transport z Warszawy do Trębek Nowych i z Trębek Nowych do Warszawy.
Co w programie?
15 lipca, emocje i wiedza: Ćwiczenia z troski o siebie w świecie
Socjolożka Arlie Hochschield wprowadziła do obiegu pojęcie pracy emocjonalnej – często niewidocznego, kulturowo najczęściej cedowanego na kobiety wysiłku związanego z podtrzymywaniem relacji, zapewnianiem przestrzeni do dzielenia się emocjami, szeroko pojętą troską oraz dbałością o bezpieczeństwo i przyjemną atmosferę. Praca ta wymaga jednoczesnej uwagi, mieszczenia swoich emocji i ich ekspresji, uważności na emocje innych osób, sprawności komunikacyjnych. Prowadzi: Kolektyw Edukacyjny Future Simple (Paulina Czapska i dr Anna Szapert)
16 lipca, ciało i ruch: Ciałość, czyli jak możemy zatroszczyć się o siebie poprzez ucieleśniony i empatyczny kontakt ze sobą
Jak ciało i umysł są ze sobą sprzężone (stanowią jedną całość - ciałość)? Jaka jest różnica między samokontrolą a samoregulacją? Jak skutecznie redukować lęk objawiający się zbytnim pobudzeniem w ciele? Jak za pomocą łatwo dostępnych obiektów odnaleźć przyjemność i uważność w ruchu? Prowadzi: Magdalena Przybysz.
17 lipca, botanika i twórczość: Mandale roślinne
Układanie mandali to wspaniałe narzędzie, dzięki któremu możemy wyjść poza swój codzienny, racjonalny i zorientowany na cele stan umysłu, by zanurzyć się we własnym wnętrzu, zejść do przestrzeni serca i doświadczyć więzi łączącej nas z nieskończoną siecią życia, tak aby z tego miejsca, z mocą intencji zaprosić do naszego życia wszystko to, za czym tęsknimy. Na miejscu czekają ramy i mnóstwo cudnych roślin oraz piór ( wszystkie znalezione, 100% cruelty free), a także tkaniny i specjalne kleje, dzięki którym powstaną mandale w wybranej intencji. Prowadzi: Mayra Wojciechowicz
Udział w wyjeździe jest bezpłatny. Nabór trwa od 3 do 19 czerwca. Formularz zgłoszeniowy dostępny na dole strony. 21 czerwca ogłosimy wyniki naboru. Regulamin udziału i naboru dostępny do pobrania na dole strony.